VÍCE O COCKTAILU

        Cocktail - (cz-koktejl)nebo-li míšený nápoj jak ho také nazýváme. V podstatě je to dnes už velmi žádaná věc na kterou si spousta lidí potrpí a pijí jí s oblibou díky její zvláštnosti  a jedinečnosti. Mnoho hostíků rádo sleduje práci barmanů, třeba kvůli její zajímavosti při flairovém stylu viz.co je to flair. Cocktail je připravován většinou po jedné porci, díky tomu se host stává divákem svého cocktailu který se vyrábí před jeho očima. Už jen způsoby příprav, zdobení, dochucování, a spoustu jiných věcí při míchání nápojů zdolá hosta k neodolání a vychutnání si svého nápoje.

        Něco z historie - v překladu z angličtiny znamenají slova cock- (kohout), tail-(ocas), jedná se tedy o KOHOUTÍ OCAS který byl odvozen na dávných amerických kohoutích zápasech kde bajný barman chtěl namíchat cocktail podobný barevnému ocasu výherného kohouta. První zmínka o cocktailu vyšla 13.5.1806 v americkém tisku THE BALANCE. Tento den se od roku 1999 slaví jako Světový den cocktailů. První samostatná publikace o cocktailech vyšla v roce 1862 s názvem How mix to drinks vydané Jerry Thomasem. Cocktail nebo-li míšený nápoj je nápoj skládající se z minimálně  2 surovin, kde základem je báze (vodka, rum, tequila, gin atd.), další části je modifikátor (vermuth, likér, džus atd.) a dalších části (ovoce, zástřiky atd.).

Tedy, z historie vyplívá, že cocktail by měl být chutný, nádherně barevný a ozdobený jako ocasy, jimiž se chlubí pávy a kohouti.

 

 

                                                    

 

Made by Johny90